fbpx Подання відомостей про кінцевих бенефіціарів в 2020 році | Адвокатське Бюро «ЮРЛАЙТ»

Подання відомостей про кінцевих бенефіціарів в 2020 році

Документи для розірвання шлюбу
11.02.2020
Чим відрізняється громадська організація від громадської спілки?
24.02.2020

28 квітня 2020 року в Україні набрав чинності закон, який покладає на всіх юридичних осіб обов’язок подати державному реєстратору оновлену  інформацію про структуру власності та своїх кінцевих бенефіціарних власників (бенефіціарів).


Що означає обов’язок подати інформацію про бенефіціарів?

Подання інформації про кінцевих бенефіціарних власників (бенефіціарів) означає, що всі юридичні особи, які були зареєстровані до 28.04.2020 року зобов’язані розкрити свою структуру власності, шляхом подання інформації державному реєстратору. Це повинні зробити навіть ті юридичні особи, які раніше подавали відомості про своїх кінцевих бенефіціарних власників та відомості про бенефіціарів яких вже містяться в Єдиному реєстрі юридичних осіб. Дія закону щодо розкриття інформації про бенефіціарів у 2020 році поширюється, зокрема, на товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ), товариства з додатковою відповідальністю, приватні підприємства, благодійні організації, громадські організації, громадські спілки, житлово-будівельні кооперативи, ОСББ.

Дія закону розповсюджується як на комерційні, так і  на неприбуткові організації, в яких бенефіціарних власників немає як таких. Відмінність полягає в тому, що для громадських організацій, спілок, ОСББ, ЖБК слід подати державному реєстратору інформацію про відсутність бенефіціарних власників.

Строк подання інформації про бенефіціарів

Інформацію про структуру власності та  кінцевих бенефіціарних власників юридичні особи зобов’язані подати протягом 3 (трьох) місяців з дня набрання чинності відповідним наказом, яким буде затверджена форма та зміст структури власності. Поки що такого наказу немає, тому крайня дата подання інформації про бенефіціарів залишається невідома. Однак, враховуючи дату набрання чинності законом, який встановлює обов’язок оновити інформацію – 28 квітня 2020 року, з впевненістю можна сказати, що час на подання відомостей як мінімум є до 28 липня 2020 року.


Відповідальність за неподання інформації про бенефіціарів

Відповідальність настає за неподання або несвоєчасне подання інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи. Також відповідальність встановлена за неподання інформації про відсутність бенефіціарних власників. Відповідальність покладається на керівника юридичної особи у вигляді штрафу. Звертаємо увагу, що штраф застосовується не для юридичної особи, а до самого керівника як до посадової особи. Відповідно керівникам, що порушили обов’язок прийдеться сплатити штраф з власної кишені. Розмір штрафу – від 17 000 до 51 000 грн.


Якщо у Вас виникли питання щодо подання інформації про бенефіціарів, потрібна допомога в складанні документів, або шукаєте юриста, який повністю забезпечить процедуру подання інформації про бенефіціарів реєстратору, зателефонуйте до нас, або скористайтеся кнопкою зворотнього зв’язку. Будьте з нами і вирішуйте свої питання легко!

Доводимо справу до кінця Завжди на зв’язку  Значний досвід Помірна ціна

(093) 783-06-73
(096) 283-90-84


Замовити зворотній дзвінокПідпишіться на наш інстаграм
Отримайте безкоштовну консультацію
 


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.