fbpx Чим відрізняється громадська організація від громадської спілки? | Адвокатське Бюро «ЮРЛАЙТ»

Чим відрізняється громадська організація від громадської спілки?

Подання відомостей про кінцевих бенефіціарів в 2020 році
12.02.2020
Податки та витрати при купівлі-продажу квартири
20.03.2020

Законодавство передбачає дві органзаційно-правові форми громадських об’єднань: громадська організація та громадська спілка. На етапі створення об’єднання у засновників часто виникає питання, яке є чи не найскладнішим: “Що зареєструвати: громадську організацію чи громадську спілку?”. Важливо відразу правильно вибрати форму, інакше державним реєстратором буде відмовлено у реєстрації.


Відмінність між громадською організацією та спілкою

Далеко не потрібно шукати. Визначення понять громадська організація та громадська спілка містяться в Законі України “Про громадські об’єднання”:
Громадська організація – це громадське об’єднання, засновниками та членами (учасниками) якого є фізичні особи.
Громадська спілка – це громадське об’єднання, засновниками якого є юридичні особи приватного права, а членами (учасниками) можуть бути юридичні особи приватного права та фізичні особи.


Реєстрація Громадської організації


Тут прослідковується нюанс, який необхідно врахувати. Засновниками є особи, які беруть участь у вирішенні питання про створення громадського об’єднання, а членами – як засновники, що створили об’єднання так і особи, які ввійшли до складу об’єднання після його створення. Створити громадську спілку можуть як мінімум дві юридичних особи, а потім до складу громадської спілки можна включити членів – фізичних осіб. А ось після створення громадської організації в подальшому неможливо прийняти до складу її членів юридичних осіб. 

Таким чином відмінність між громадською організацією та громадською спілкою полягає у складі засновників та членів: засновниками громадської організації можуть бути виключно фізичні особи, а громадської спілки – виключно юридичні особи. Членами громадської організації можуть бути тільки фізичні особи, а членами громадської спілки як юридичні, так і фізичні особи.


Реєстрація громадської організації та спілки

Реєстрація громадської організації  та спілки проводиться за тою самою процедурою протягом 3 (трьох) робочих днів з моменту подання документів. Перелік документів для реєстрації громадської організації та громадської спілки однаковий. Однак статут буде дещо відрізнятися. Тому якщо створюєте громадську спілку, не рекомендуємо використовувати шаблони статутів для громадських організацій.ВАЖЛИВО: Членами – фізичними особами можуть бути:
– в Громадській організації:  особи, що досягнули 14 років.
– в Громадська спілці: особи, що досягнули 18 років.


Реєстрація громадської організації  чи спілки миттєво з першого разу

Якщо у Вас виникли питання щодо вибору організаційно-правової форми, потрібна допомога в складанні документів, або шукаєте юриста, який повністю забезпечить процедуру реєстрації громадської організації або громадської спілки, зателефонуйте до нас, або скористайтеся кнопкою зворотнього зв’язку. Будьте з нами і вирішуйте свої питання легко!

Доводимо справу до кінця Завжди на зв’язку  Значний досвід Помірна ціна

(093) 783-06-73
(096) 283-90-84


Замовити зворотній дзвінокПідпишіться на наш інстаграм
Отримайте безкоштовну консультацію
 


2 Comments

  1. […] організацією та громадською спілкою ми писали тут. І так, громадська організація створюється виключно […]

  2. […] організацією та громадською спілкою ми писали тут. І так, громадська організація створюється виключно […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.