fbpx Внесення змін до статуту громадської організації. Включення до реєстру неприбуткових організацій | Адвокатське Бюро «ЮРЛАЙТ»

Внесення змін до статуту громадської організації. Включення до реєстру неприбуткових організацій

Генеральна довіреність на автомобіль в 2021 році
21.01.2018
Невиплата заробітної плати: як діяти працівнику
04.02.2018

У цій статті ви дізнаєтеся: які вимоги ставляться до статуту громадської організації, як внести зміни до статуту та які документи подавати реєстратору, як включити громадську організацію до реєстру неприбуткових.

Правове регулювання діяльності громадських організацій суттєво змінилося внаслідок введення в дію з 01 січня 2013 року нового Закону «Про громадські об’єднання». Саме цими законом було встановлено нові вимоги до статутних документів громадських організацій. На щастя, організації, створені до 31 грудня 2012 року не потребують повторної реєстрації, однак статути громадських організацій мають бути приведені у відповідність до закону не пізніше 01 січня 2018 року. Якщо ви не вклалися у вказані строки, юристи Адвокатського бюро «ЮРЛАЙТ»  допоможуть вам швидко і якісно розробити нову редакцію Статуту, зареєструвати зміни до Статуту і включити громадську організацію в реєстр неприбуткових організацій.

 Отримати миттєву консультацію  Реєстрація нової редакції статуту 
300 грн. від 4 000 грн.
Замовити Замовити

Не зважаючи на те, що з моменту набрання Законом «Про громадські об’єднання» минуло понад 5 років, далеко не всі громадські організації провели зміни до своїх статутів. Однак цим обов’язком нехтувати не слід, оскільки діяльність таких організацій починаючи з 01 січня 2018 року вважається нелегітимною.

Невиконання обов’язку щодо внесення змін до статуту може мати  наслідком позбавлення організації комплексу прав, які необхідні для належного функціонування громадської організації.

Складність внесення змін до статуту полягає втому, що більшість  громадських організацій були створені досить давно, а це значить, що текст статуту потрібно переписувати майже повністю,що вимагає не мало часу та зусиль. Найменша невідповідність статуту новому закону може стати причиною відмови реєстратора у проведенні реєстрації.


Підпишіться на наш інстаграм
Отримайте безкоштовну консультацію
 


При підготовці нової редакції статуту потрібно правильно вибрати організаційно-правову форму та привести склад засновників та членів організації  у відповідність до вимог встановлених законом. Так, членами і засновниками громадської організації можуть бути виключно фізичні особи. Якщо ж у  складі організації є юридичні особи, їх потрібно або виключити, або ж змінити організаційно-правову форму на громадську спілку. Це дуже важливий момент, звертайте на це увагу.


ст. 10 Закону України «Про громадські об’єднання»

Власна назва громадського об’єднання не може містити слова “державний”, “комунальний” та похідні від них, а також: 

1) найменування органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування, складових найменувань цих органів (міністерство, агентство, служба, інспекція, комітет, адміністрація, прокуратура, суд);

2) власну назву громадського об’єднання, діяльність якого заборонена в судовому порядку;

3) інші позначення, використання яких обмежено законом.

Вимоги вищевказаної статті не поширюються на громадські організації, які були легалізовані на день введення цього Закону в дію. Однак, у разі такої невідповідності, ми рекомендуємо все ж змінити найменування громадської організації на належне. Всерівно ж  потрібно проводити зміни до Статуту.

Статут громадського об’єднання має містити наступні відомості:

1) повне і скорочене найменування;

2) мету та напрямки діяльності;

3) порядок вступу в громадську організацію та виходу з організації її членів, їх права та обов’язки

4) повноваження керівних органів, порядок їх створення та зміни складу, строк повноважень

5) порядок прийняття рішень керівними органами громадського об’єднання, у тому числі шляхом використання засобів зв’язку;

6) порядок звітування керівних органів;

7) порядок внесення змін до статуту;

8) джерела надходження і порядок використання майна;

9) порядок оскарження рішень, дій, бездіяльності керівних органів та процедуру розгляду скарг;

10) порядок створення, діяльності та припинення діяльності відокремлених підрозділів;

11) порядок прийняття рішення щодо саморозпуску або реорганізації, а також щодо використання майна громадської організації.

У Статут також можна включати інші положення, при умові, якщо вони не суперечать закону. Цікаво, що у новій редакції Статуту можна не вказувати місцезнаходження громадської організації, ця вимога уже не є обов’язковою. Також не є обов’язковими контрольно-ревізійні органи. До прикладу, якщо у вас діяла наглядова рада, то її можна без вагань виключити зі складу органів громадської організація, шляхом прийняття рішення вищим органом управління.

Замовити зворотній дзвінок


ст. 133 Податкового кодексу України

Доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.

Для отримання статусу неприбуткової у Статуті потрібно обов’язково прописати заборону розподілу отриманих доходів серед засновників та членів, а також включити положення про передачу майна у разі припинення громадської організації неприбутковим організаціям відповідного виду чи зарахування до державного бюджету. За відсутності вказаних умов у Статуті у включенні до реєстру неприбуткових організацій буде відмовлено.

Перейдемо до найважливішого питання, який же перелік документів подавати реєстратору для внесення змін до Статуту у 2018 році? Такими документами є:


1) Заява про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (форми 3)

2) Примірник Статуту;

3) Протокол вищого органу управління, яким затверджено відповідні зміни до Статуту;

4) Реєстр осіб, які брали участь у зборах (з’їзді, конференції);

5) Документ, що підтверджує правомочність прийняття рішення вищого органу управління;

6) Квитанція про сплату адміністративного збору;

7) Довіреність особи, уповноваженої на проведення реєстрації змін.

Усі зазначені документи подаються в одному примірнику. Розмір адміністративного збору за проведення державної реєстрації змін до Статуту громадської організації становить 0,1 від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме – 176 грн. 20 коп.

Після того, як будуть зареєстровані зміни до Статуту, наступним кроком буде включення громадської організації в реєстр неприбуткових організацій.


Для цього потрібно звернутися в податкову інспекцію за місцезнаходженням вашої громадської організації із заявою форми  № 1-РН. Це досить важливий момент,
адже включення до реєстру неприбуткових організацій звільняє громадську організацію від сплати податку на прибуток підприємств та від обов’язку щоквартально подавати звітність.

Зазвичай державна реєстрація змін до Статуту громадської організації не проходить з першого разу, оскільки державні реєстратори прискіпливо вивчають документи і найменша помилка в Статуті, як правило, є підставою для відмови у державній реєстрації змін. Юристи  Адвокатського бюро «ЮРЛАЙТ» допоможуть вам швидко і якісно розробити нову редакцію Статуту, зареєструвати зміни до Статуту і включити громадську організацію до реєстру неприбуткових організацій.

Замовити зворотній дзвінок


(093) 783-06-73
(096) 283-90-84


Підпишіться на наш інстаграм
Отримайте безкоштовну консультацію
 


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.