fbpx Оформлення туру: перелік документів від туристичного агентства | Адвокатське Бюро «ЮРЛАЙТ»

Оформлення туру: перелік документів від туристичного агентства

Оформлення спадщини на кооперативну квартиру, дачу, гараж
13.01.2019
Середній місячний заробіток за невиплату зарплати при звільненні
27.02.2019

Більшість поїздок закордон з метою відпочинку здійснюється через туристичне агентство. Самий тур вартує чималих грошей, тому перед купівлею туру турист повинен бути ознайомлений зі своїми правами, порядком оформлення туру та переліком документів, які мають бути  у нього перед початком подорожі.


Для початку розберемося у кого Ви придбаваєте тур. В розумінні закону тур – це продукт, що являє собою  попередньо розроблений туроператором  комплекс туристичних послуг з визначеною  ціною, до складу якого входять послуги перевезення, розміщення в готелі та інші туристичні послуги. Отже тур створюється і організовується туроператором – продавцем туру. Туристична фірма (турагент) є ніким іншим як посередником між туристом та туроператором, що продає від імені туроператора вже готовий туристичний продукт.


Ст. 20 Закону України «Про туризм»

За договором на туристичне обслуговування туроператор, який укладає договір  безпосередньо або через турагента, зобов’язується надати за замовленням туриста комплекс туристичних послуг (туристичний продукт), а турист зобов’язується оплатити їх.


Як і в будь-якій сфері продаж туру здійснюється шляхом укладення договору, – з туристом укладається договір про надання туристичних послуг. З однієї сторони договір підписує туристична фірма, з іншої сторони договір підписує турист. Перед укладенням самого договору туристична фірма зобов’язуэться повідомити туриста про наступну інформацію: місце та програму туристичного обслуговування, вид і категорію транспортних   засобів, характеристику готелів, їх категорію,  види харчування та ціну туристичних послуг. Договір також може укладатися лише шляхом видачі ваучера. Однак, турист має право вимагати укладеня договору у письмовій формі шляхом підписання окремого документа під назвою «Договір про надання туристичних послуг». Щоб забезпечити свої права та інтереси радимо туристу при купівлі туру завжди укладати такий договір. Як правило, в туристисних фірмах з хорошою репутацією спершу укладається договір і після  цього видається ваучер.Турист має право на отримання туристичних послуг, передбачених договором та відшкодування матеріальних і моральних збитків у разі невиконання або неналежного виконання умов договору.


Порядок оформлення туру 

1) Попереднє ознайомлення з інформацією про тур. На цьому етапі туристичне агентство надає туристу інформацію про умови туристичного обслуговування, транспорт, готель та вартість туристичних послуг.

2) Підписання договору на туристичне обслуговування та передоплата. На цьому етапі Вам надають договір у двох примірниках. Уважно ознайомтеся з умовами договору і тільки після цього підписуйте. Зверніть увагу на основні умови договору: дата початку та закінчення відпочинку, характеристика транспорту перевезення та готелю, найменування страхової компанії, вартість туру, форма і порядок оплати, відповідальність сторін. Один примірник договору залишається у Вас, інший – у туристичного агентства. Зазвичай при укладенні договору турист здійснює передоплату у розмірі 50% вартості туру, що підтверджується виданою турагентом квитанцією. Оплата здійснюється у національній валюті, хоча ціни на тури завжди вказують у доларах або євро. Вартість путівки розраховується за курсом, який встановлює туроператор, зазвичай курс туроператора  на порядок вищий, ніж на міжбанку.


Підпишіться на наш інстаграм
Отримайте безкоштовну консультацію
 


3) Надання турагенством документів. Після повної оплати вартості туру, туристичне агентство надає наступні документи: авіаквиток, ваучер для заселення в готель, страховка. Як правило, туристичне агентство видає ці документи в письмовій формі, однак також поширена практика, коли ці документи просто надсилають туристу електронною поштою. На цьому етапі важливо перевірити документи, щоб у них не було допущено помилок.Зверніть увагу на основні умови договору: дата початку та закінчення відпочинку, характеристика транспорту перевезення та готелю, найменування страхової компанії, вартість туру, форма і порядок оплати, відповідальність сторін, порядок розірвання договору.


Документи, які повинні бути в туриста після оформлення туру

1) Паспорт з візой (за необхідності). Віза необхідна у випадку, коли законодавство країни до якої Ви прямуєте вимагає проставлення туристичної візи. З переліком країн для яких туристична віза не потрібна можете ознайомитися тут. Потрібно звернути увагу на терміни дії візи, який має становити не менше, тривалості Вашої поїздки. Прізвище, ім’я та по-батькові повинні повністю відповідати  тим, що вказані у закордонному паспорті. Жодних помилок у візі не допускається. Якщо ж виявили навіть незначну помилку – вимагайте повторного проставлення візи з  правильними даними.


2) Квиток на літак. Особливо потрібно бути пильними при перевірці календарних дат, в які здійснюється виліт.


3) Ваучер. Єдиної уніфікованої  форми ваучера немає. У ваучері вказуються прізвище, ім’я (по батькові) туриста, назва готелю, тривалість проживання, режим харчування.


4) Страховка. У вартість туру входить обов’язкове страхування, що забезпечується туристичною фірмою при укладенні туристом договору. Обов’язкове страхування включає в себе страхування від нещасного випадку та медичне страхування. Кожен турист вправі самостійно укласти договір страхування із обраною ним страховою компанією, однак це будуть додаткові витрати туриста.


5) Пам’ятка туриста.


Юристи Адвокатського бюро «ЮРЛАЙТ» проаналізують договір на туристичне обслуговування та інші документи при оформленні туру, здійснять захист Ваших інтересів у суді у випадку неналежного надання туристичних послуг, відмови у перерахунку вартості туристичних послуг або нездійснення виплати страховою компанією.


(093) 783-06-73
(096) 283-90-84


Замовити зворотній дзвінок


Підпишіться на наш інстаграм
Отримайте безкоштовну консультацію
 


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.