fbpx Податки та витрати при купівлі-продажу квартири | Адвокатське Бюро «ЮРЛАЙТ»

Податки та витрати при купівлі-продажу квартири

Чим відрізняється громадська організація від громадської спілки?
24.02.2020
Як повернути водійські права?
21.03.2020

При укладенні договору купівлі-продажу квартири  витрати несе як продавець, так і покупець. В цій статті ми розглянемо, які витрати несуть сторони та  яким чином розподіляються ці витрати на прикладі загальноприйнятої моделі.


Витрати сторін вказуємо з урахуванням законодавства діючого станом на 2020 рік. Сума таких витрат напряму залежить від суми вартості квартири, яка вказується в договорі.  Умовно витрати при укладенні договору купівлі-продажу можна поділити на три групи: 1) спільні витрати сторін, які діляться порівну, 2) витрати продавця, 3) витрати покупця. До спільних витрат сторін, які підлягають поділу 50% на 50% є вартість послуг нотаріуса з нотаріального посвідчення договору.  Середня вартість послуг нотаріуса з посвідчення договору купівлі-продажу у м. Києві  становить 5000 – 8000 грн. Єдиного прейскуранта цін немає, кожен нотаріус встановлює вартість на власний розсуд.


Витрати Продавця

1) Витрати на виготовлення звіту про оцінку вартості квартири.
Звіт про оцінку квартири є обов’язковим при продажі нерухомості, виготовляється незалежним експертом. Замовити звіт  можна, звернувшись до спеціальної організації, у складі якої працюють експерти, які мають право здійснювати оціночну діяльність.  Середня вартість послуг з оцінки квартири 
у м. Києві становить 800 – 1500 грн. Оціночна вартість квартири є власне тією мінімальною сумою, за яку продавець може продати квартиру покупцю. Вказувати в договорі купівлі-продажу суму, що є меншою за оціночну – не можна. За відсутності звіту про оцінку або у разі заниження вартості квартири порівняно з оціночною, нотаріус відмовить у нотаріальному посвідченні договору купівлі-продажу.


2) Державне мито.
Як правило, держмито сплачує продавець. Зауважимо, що жодною нормою законодавства не передбачено яка із сторін договору має сплачувати держмито. Сума держмита становить 1% від вартості квартири. Держмито слід відрізняти від збору до пенсійного фонду, який сплачує покупець.


3) Податки.
З суми отриманих коштів від продажу квартири, продавець повинен сплатити 6,5% податків:
– ПДФО (податок з доходів фізичних осіб) – 5 %
– Військовий збір – 1,5 %.ВАЖЛИВО: Продавець звільняється від сплати податків, якщо квартира перебувала у власності продавця більше 3 років та за умови, що це перший продаж квартири у звітному році (
ст. 172 Податкового кодексу України).


Витрати Покупця

1) Збір до Пенсійного фонду.
Відповідно до Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» при купівлі квартири покупець сплачує пенсійний збір у розмірі 1% від вартості квартири вказаної в договорі купівлі-продажу. Із загального правила про обов’язковість сплати збору законодавцем встановлено виняток: збір не сплачують особи, які придбавають житло вперше та особи, які перебувають на обліку громадян, що потребують поліпшення житлових умов. Без підтвердження сплати збору жодний нотаріус не посвідчить договір купівлі-продажу квартири. Однак, сплативши збір, його потім можна повернути. Детальніше про порядок повернення пенсійного збору можна дізнатися тут.


2) Адміністративний збір, витрати на довідки та виписки.
За державну реєстрацію права власності в реєстрі нерухомого майна покупець сплачує адміністративний збір в розмірі 0,1 прожиткового мінімуму, а саме 210 грн. 20 коп. Крім того покупець несе витрати на оформлення довідок, виписок з державних реєстрів на суму  300 – 500 грн. 


Якщо у Вас виникли питання щодо купівлі-продажу квартири, потрібна допомога в складанні договору, перевірці нерухомості, або необхідний повний юридичний супровід купівлі-продажу квартири, зателефонуйте до нас, або скористайтеся кнопкою зворотнього зв’язку. Будьте з нами і вирішуйте свої питання легко!

Доводимо справу до кінця Завжди на зв’язку  Значний досвід Помірна ціна

(093) 783-06-73
(096) 283-90-84


Замовити зворотній дзвінок


Підпишіться на наш інстаграм
Отримайте безкоштовну консультацію
 


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.