fbpx Як повернути водійські права? | Адвокатське Бюро «ЮРЛАЙТ»

Як повернути водійські права?

Податки та витрати при купівлі-продажу квартири
20.03.2020
Відповідальність за порушення Карантину
05.04.2020

Посвідчення водія (так звані “водійські права”) можуть вилучити у водія виключно на підставах передбачених законом. В цій статті Ви дізнаєтесь, як можливо повернути водійські права при тимчасовому вилученні та при позбавленні права керування за рішенням суду. 


Позбавлення посвідчення водія в результаті прийняття рішення суду за своїм характером є набагато радикальнішим заходом, ніж тимчасове вилучення прав. Це дві абсолютно різні процедури, які тягнуть для водія різні правові наслідки. Вилучення прав за рішенням суду є більш тривалим у часі.
Тимчасове вилучення посвідчення водія здійснюється виключно працівниками поліції у разі вчинення водієм адміністративного правопорушення, за яке може бути призначено покарання у вигляді позбавлення права керування автомобілем.

 Повернення водійських прав   ✓ Скасування штрафів
Замовити
Замовити

Найбільш поширеними правопорушеннями, при вчиненні яких поліцейські тимчасово вилучають права, є наступні:
1) керування транспортним засобом в стані алкогольного, наркотичного сп’яніння (ст. 130 КУпАП);
2) відмова водія від проходження огляду на стан сп’яніння (ст. 130 КУпАП);
3) вчинення ДТП (ст. 124 КУпАП);


Підпишіться на наш інстаграм
Отримайте безкоштовну консультацію
 


4) створення аварійної обстановки (ст. 122 КУпАП);
5) невиконання вимоги поліцейсього про зупинку (ст. 122-2 КУпАП).
Згідно цих статей до водія може бути застосовано покарання у вигляді позбавлення права керування строком від 3 до 6 місяців, 1, 3, 10 років відповідно. Саме тому поліцейські досить успішно користуються вказаними статтями КУпАП.


Як повернути права при тимчасовому вилученні поліцією

Тимчасовим вилученням є вилучення посвідчення водія на строк до 3 (трьох) місяців. Водійські права вилучаються поліцейським на місці зупинки транспортного засобу. Одночасно поліцейський виписує тимчасовий дозвіл на право керування транспортним засобом. Про вилучення водійського посвідчення та видачу тимчасового дозволу на право керування проставляється відповідна відмітка в протоколі про адміністративне правопорушення. У випадку відмови водія підписати протокол, поліцейські не виписують на місці тимчасовий дозвіл на право керування. Однак потім такий дозвіл можна отримати в управлінні патрульної поліції, в якому знаходяться матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Водійські права мають бути повернені водію, якщо протягом 3 місяців з дня їх вилучення суд не прийняв рішення про притягнення водія до адміністративної відповідальності у виді позбавлення права керування автомобілем. Також посвідчення водія має бути повернено у випадку винесення судом постанови про закриття провадження у справі. За таких обставин, для повернення водійських прав, водію слід звернутися до  територіального сервісного центру МВС з відповідною письмовою заявою. Водійські права мають бути повернені негайно. ВАЖЛИВО: Ні за яких обставин не передавайте водійське посвідчення в руки поліцейському. Чинним законодавством встановлено обов’язок водія пред’явити документи, але не передати. При дотриманні цієї простої і водночас законної поради, можливо уникнути тимчасового вилучення прав.


Як повернути права при позбавленні права керування судом

Повернути водійське посвідчення, яке було вилучене у зв’язку з позбавленням права керування судом, можливо після закінчення строку покарання. Для цього слід звернутися до територіального сервісного центу МВС, надавши копію постанови суду та докази сплати штрафу. Однак не все так просто. Водійські права відразу не видадуть. Для отримання водійських прав водію потрібно буде:
1) повторно скласти іспити для отримання права керування транспортним засобом.
2) пройти медичний огляд.
Так, Ви все правильно зрозуміли, водій має здійснити дії в тому ж порядку, що й особа, яка тільки вчиться керувати автомобілем. Фактично водій здає іспити для отриманя водійських прав повторно, і від результату проходження таких іспитів залежить, чи матиме водій право знов сісти за кермо автомобіля.ВАЖЛИВО: Вилучене посвідчення водія зберігається в територіальному сервісному центрі МВС за місцем реєстрації проживання водія, якого позбавлено права на керування автомобілем.


Якщо у Вас виникли питання щодо повернення водійських прав, потрібна допомога у визнанні дій поліцейських неправомірними, або необхідний адвокат для захисту водія у справі про адміністративне правопорушення по ст.122, ст.124, ст.130 КУпАП, зателефонуйте до нас, або скористайтеся кнопкою зворотнього зв’язку. Будьте з нами і вирішуйте свої питання легко!

Доводимо справу до кінця Завжди на зв’язку  Значний досвід Помірна ціна

(093) 783-06-73
(096) 283-90-84


Замовити зворотній дзвінок


 Підпишіться на наш інстаграм
Отримайте безкоштовну консультацію
 


21 Comments

 1. Юліан :

  По 130 вчинено 23.06.20, суд 23.09.20, апеляційний 23.12.20. Коли можна отримати права на керування

 2. Петро :

  Якщо позбавили по 130,права обов’язково здавати?

  • Так, обов’язково. Строк покарання обраховується з моменту здачі водійського посвідчення

   • Влад :

    А якщо позбавили по 130, но права не забрали а здати їх неможу бо згубив, і ніякої заяви не писав, з якого моменту буде рахуватись рік, і що в такому випадку робити?

    • Ситуація нетипова. Для початку Вам потрібно звернутися з відповідною заявою в Сервісний центр МВС. Більш детальну інформацію можете отримати в наших юристів, зателефонувавши за номерами, що вказані на сайті.

    • Як правило, відлік строку позбавлення права керування починається з моменту здачі прав в сервісний центр МВС. Тому юридично строк покарання не закінчився. Потрібно звертатися в Сервісний центр з відповідною заявою. А далі діяти по ситуації, можливо навіть і через суд.

  • Юрій :

   Закінчується термін по 130. Права пластикові 2010року. Чи потрібно заново все перездавати в автошколі, а також проходити медогляд ? А також чи видають ті самі пластикові права в МВС що і забирали ?

 3. Сергій :

  Якщо після позбавлення права керування по 130й статті пройшов термін покарання, посвідчення відображається в додатку Дія, чи можна сідати за кермо не повертаючи пластикове посвідчення?

  • Роман :

   Якщо в мене 2 категорії було позбавлено прав на рік, терміінн уже пройшов! Що б забрати права мені потрібно два рази здавати? Категорія 1 а потім 2???

 4. Василь :

  Доброго дня. Чи потрібно оплачувати послуги з повернення посвідчення водія після позбавлення по ст.130? Дякую

  • Оплат за повернення водійського посвідчення закон не передбачає. Однак водій, якого позбавили права керування повинен повторно здати теоретичний і практичний екзамен, та пройти медичний огляд у встановленому порядку.

  • Оплату чинним законодавством не передбачено. Однак, потрібно повторно здати теоретичний і практичний екзамен, пройти медогляд.

 5. Оксана :

  Якщо призначили суд на 21.04.21 по ст.130,через карантин змоги приїхати на суд не було,і заказним листом було попередження суду 16.04 .21.,відповіді не було ніякої,а вже 27.04.21 прийшло рішення про позбавлення водійських прав,чи можна подавати на апеляційний суд,і чи дасть якийсь можливо результат?

 6. Ольга :

  По 130 ст вчинено 19/09/2020. Постанова суду 12/11/2020. Апеляція 25/02/2021 – відхилено. Водійське посвідчення вилучено 31/05/2021. З якого моменту рахувати рік позбавлення прав?

  • З дня набранням постановою суду першої інстанції законної сили, – день прийняття апеляційним судом постанови про відмову в задоволенні апеляційної скарги.

 7. Галина :

  Права повернуть ті ж самі, що вилучені чи видадуть нові?

 8. Вася :

  Доброго дня 122 вилучени права на 6 місяців тре перездавати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.