fbpx Кримінальної відповідальності за водіння в стані сп’яніння не буде | Адвокатське Бюро «ЮРЛАЙТ»

Кримінальної відповідальності за водіння в стані сп’яніння не буде

Як скасувати штраф за порушення Карантину?
14.04.2020
Поновлення строку на прийняття спадщини
22.07.2020

Кримінальної відповідальності за водіння в стані сп’яніння не буде

Закон № 321-IX, який встановлював з 01 липня 2020 року кримінальну відповідальність за керування транспортним засобом в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння скасовано. Стаття 286-1 Кримінального кодексу України, що містила більш суворіші санкції для порушників, так і не набрала законної сили. Так що ж передбачав Закон № 321-IX, про це поговоримо далі.

Згідно Закону № 321-IX керування транспортним засобом в стані алкогольного, наркотичного  чи іншого сп’яніння мало вважатися кримінальним проступком. Кримінальний проступок за своїм змістом схожий до злочину, відрізняється від злочину лише меншою суспільною небезпекою та мірою покарання. Відповідно до Кримінального кодексу кримінальними проступками є кримінальні правопорушення, за які передбачено покарання у вигляді штрафів та інші покарання менш суворі, ніж позбавлення волі.

Нагадаємо, що надалі за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння та за відмову від проходження огляду до водіїв застосовується адміністративна відповідальність за ст. 130 КУпАП – штраф в розмірі 10 200 грн. та позбавлення права керування автомобілем на один рік.


Стаття 286-1 Кримінального кодексу передбачала б кримінальну відповідальність водія за такі дії:

  • Керування транспортними засобами в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння;
  • Керування транспортними засобами під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;
  • Передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані сп’яніння;
  • Відмова водія від проходження відповідно до встановленого порядку медичного освідування на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння;
  • Вживання водієм транспортного засобу після дорожньо-транспортної пригоди за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім офіційно затверджених або призначених медичним працівником);
  • Вживання водієм після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного освідування або прийняття рішення про звільнення від його проведення.

Замовити послуги адвоката


Міра кримінальної відповідальності для водія

За вчинення порушення вперше передбачалася кримінальна відповідальність  у вигляді штрафу від 17000 грн. до 34000 грн. та позбавлення права керування транспортним засобом на строк до 3 років. Штраф та позбавлення права керувати автомобілем застосовуються одночасно. Розмір штрафу та тривалість позбавлення права керування визначається судом з врахуванням обставин вчиненого порушення та особи порушника.

За повторне вчинення порушення до водія застосовувалася б кримінальна відповідальність  у вигляді штрафу від 17000 грн. до 51000 грн. та позбавлення права керування транспортним засобом на строк до 3 років.


Порядок розгляду справи

Якби керування транспортним засобом в стані сп’яніння стало кримінальним правопорушенням, то щодо особи проводилося б досудове розслідування згідно Кримінального процесуального кодексу. Досудове розслідування мало здійснюватися слідчим, який процесуальним законом наділений всім інструментарієм слідчих дій: допит, слідчий експеримент, освідування, пред’явлення для впізнання, обшук та ін.

Також відносно водія могли б бути застосовані заходи забезпечення кримінального провадження, щоправда крім домашнього арешту, застави або тримання під вартою. Особі, яка вчинила порушення вручається повідомлення про підозру та обвинувальний акт. Обвинувальний акт розглядається судом, за результатами судового розгляду приймається судове рішення про притягнення водія до кримінальної відповідальності або про невинуватість особи.

Адвокат за ст. 130 КУпАП обов’язково


Незважаючи на те, що кримінальну відповідальність не введено, та надалі за керування транспортним засобом в стані сп’яніння застосовується адміністративна відповідальність, захистити свої права самостійно досить важко, а інколи практично неможливо. Особа, яка намагається захистити себе за ст. 130 КУпАП самостійно, як правило робить безліч неправильних дій, або ж не вчиняє тих процесуальних дій, які необхідно вчинити. Захищати інтереси водія, який притягається до адміністративної відповідальності за ст. 130 КУпАП має право тільки адвокат. Саме тому, для прийняття правильних рішень, рекомендуємо відразу заручитися допомогою адвоката. Адвокат надасть рекомендації щодо поведінки водія, виробить позицію захисту, здійснить професійний захист водія у суді. Зверніться до Адвокатського Бюро «ЮРЛАЙТ», не зволікайте, забезпечте своє право на захист.

(093) 783-06-73
(096) 283-90-84


Замовити зворотній дзвінок


Підпишіться на наш інстаграм
Отримайте безкоштовну консультацію
 


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.