fbpx Як скасувати штраф за порушення Карантину? | Адвокатське Бюро «ЮРЛАЙТ»

Як скасувати штраф за порушення Карантину?

Відповідальність за порушення Карантину
05.04.2020
Кримінальної відповідальності за водіння в стані сп’яніння не буде
24.06.2020

За порушення правил Карантину передбачено чималі штрафи від 17 до 34 тис. грн. У зв’язку з цим досить важливо знати свої права та розуміти процедуру накладення штрафу. В цій статті ми поговоримо про те, як діяти у разі складання щодо Вас протоколу за порушення правил Карантину та як скасувати штраф.


ТОП-5 порад спілкування з поліцією

1) Ввімкніть відео-, аудіозаписуючий пристрій.
Найперше, що потрібно, якщо поліцейські роблять зауваження і після цього ж відразу просять пред’явити документи, – почати записувати все на мобільний телефон. Аудіозапис – непогано, але відеозйомка буде ще кращим варіантом. Бачучи перед собою об’єктив камери, поліцейські ведуть себе набагато “скромніше”, і намагаються діяти в рамках закону, не допускаючи неформальної поведінки.


2) Попросіть поліцейського представитися та пред’явити посвідчення.
Поліцейський повинен назвати свою посаду, прізвище, ім’я, по-батькові. Якщо проводите відеозйомку, відповідно ця інформація запишеться, що є досить зручно.  Також попросіть, щоб поліцейський пред’явив службове посвідчення. Згідно закону поліцейський зобов’язаний пред’явити посвідчення лише якщо особа попросить про це. Вказані дії мають сильний психологічний ефект, розмова переходить дещо в інший формат, виходить вже не лише поліцейський дає вказівки вчинити певні дії, а й йому дають вказівки в межах закону. Саме тому це дуже важливо.


3) Вимагайте пояснити підставу для перевірки документів.
Поліцейський повинен вказати підставу перевірки документів та зробити посилання на конкретну норму закону. Поліцейський не може просто так вимагати пред’явити документи в пересічного громадянина, на це має бути обгрунтоване пояснення поліцейського.


4) Не передавайте свої документи в руки поліцейських.
Запам’ятайте, що за наявності підстав, закон встановлює обов’язок громадянина пред’явити документи, а “не передати”. Тому, якщо поліцейський простягає руку, щоб взяти ваш документ, сміливо нагадайте йому про це.


5) Не поспішайте підписувати протокол.
Останнє, що від вас потрібно поліцейським – підпис в протоколі. В жодному разі не підписуйте протокол просто так, або з вказівкою “згоден”, “не заперечую” чи “ознайомлений”. Підпис в протоколі не звільняє від адміністративної відповідальності та не зменшує штраф. Якщо нічого сказати, рекомендуємо взагалі не підписувати протокол або написати “з протоколом не згоден”. Якщо ж заперечення таки назріли, можете викласти їх у спеціальному полі для пояснень. Щоправда поле для пояснень маленьке, можете викласти заперечення на окремому аркуші, який поліцейський повинен надати на ваше прохання.


Поліцейські не накладають штраф, а лише оформляють протокол. Питання про накладення штрафу та його розмір вирішує суд після розгляду протоколу та аналізу доказів по справі.


Як скасувати штраф за порушення карантину?

Якщо щодо вас склали протокол за порушення правил карантину, звертатися в суд та оскаржувати протокол, щоб скасувати штраф, не потрібно. Суд сам викличе вас у судове засідання, повідомивши повісткою. Однак, якщо в протоколі буде невірно вказано Вашу адресу, судова повістка може не надійти, а справу розглянуть без присутності особи. Тому рекомендуємо періодично перевіряти інформацію щодо стану розгляду справи на офіційному сайті судової влади за посиланням. Для цього  як один з критеріїв пошуку потрібно ввести своє прізвище, ім’я і по-батькові.

В судовому засіданні буде розглядатися питання щодо притягнення до адміністративної відповідальності, де центральним доказом буде протокол. Саме в такому судовому засіданні можливо надати свої заперечення на складений протокол та просити суд  закрити провадження у справі або повернути протокол на доопрацювання. Заперечення рекомендуємо надавати у письмовій формі. Будь-які документи, які подаються у письмовій формі залишаються у справі, відповідно суддя не зможе так “легко” прийняти неправосудне рішення, повною мірою не дослідивши всі обставини справи. Крім заперечень також слід подати відповідні клопотання про закриття провадження у справі.


Підстави для скасування штрафу умовно можна поділити на наступні:

  • протокол складено неуповноваженою службовою особою;
  • в протоколі невірно викладено суть правопорушення;
  • в протоколі не вказано норму закону, яку порушено;
  • до протоколу не додано доказів порушення;
  • протокол складено з порушенням процедури;
  • інші підстави пов’язані з недосконалістю законодавства.

Найпоширенішою підставою незастосування штрафу за порушення карантину є недосконалість українського законодавства. Так,  ст. 44-3 КУпАП встановлює відповідальність за порушення санітарних правил і норм, які діють в Україні. Тобто штраф може бути накладено за порушення конкретної санітарної норми або правила. Цікавим фактом є те що, більшість санітарних правил і норм скасовано законодавцем, а нових не прийнято. Тобто, за правилами, просто вказати в протоколі, що особа порушила ст. 44-3 КУпАП поліцейський не може, водночас у зв’язку із скасуванням раніше діючих санітарних норм і правил зробити посилання на них в протоколі також видається неможливим. Виникає так звана правова колізія, яка на даний момент є невирішеною.


Недосконалість законодавства також проявляється в обмеженні знаходитися в громадських місцях без захисної маски. Напевно штрафу саме за це порушення найбільше бояться пересічні українці. Однак наше законодавство також приготувало сюрприз. Визначення “Громадське місце” міститься лише в єдиному законі – Закон України “Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення”. Згідно ст. 1 цього Закону громадське місце  – це частина будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, в тому числі під’їзди, а також підземні переходи, стадіони. Отже, згідно Закону громадським місцем є: 1) будівлі, в яких може знаходитися невизначене коло осіб, 2) під’їзди, 3) підземні переходи, 4) стадіони.
Виходить, все що не є будівлею, під’їздом, стадіоном чи підземним переходом не може вважатися громадським місцем. Тому перебування без захисної маски на вулиці, біля магазину, в парку не вважається порушенням, і відповідно не може тягнути за собою накладення штрафу.


Також заслуговує на увагу позиція згідно якої перебування в громадському місці без маски, не є порушенням, якщо у справі немає доказів, що держава придбала особі цю захисну маску або здійснила фінансування  для придбання особою захисної маски. Такі докази мають забезпечити службові особи, які склали протокол. Вказана правова позиція взяла свій початок із ст. 8 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”. Відповідно до цієї статті фінансування профілактичних і протиепідемічних заходів здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України та місцевих бюджетів.
Таких моментів недосконалого законодавства є достатньо багато, що може бути підставоюдля скасування штрафу за порушення правил карантину.


Алгоритм скасування штрафу 

1) Дотриматися ТОП-5 порад спілкування з поліцією;
2) Отримати інформацію про час та місце розгляду справи в суді;
3) Ознайомитися з матеріалами справи в суді, подавши відповідне клопотання;
4) Віднайти недоліки протоколу;
5) Скласти та подати до суду письмові заперечення на протокол (письмові пояснення);
6) Скласти та подати до суду клопотання про закриття провадження у справі або клопотання про повернення матеріалів справи на доопрацювання;
7) Особисто надати усні пояснення в судовому засіданні.


При оформленні протоколу, службові особи досить часто порушують вимоги чинного законодавства, що є підставою для визнання протоколу недопустимим доказом винуватості особи, і як наслідком – закриття провадження по справі. Також, оформляючи протоколи, службові особи допускаються численних помилок, що є підставою для повернення матеріалів справи на доопрацювання. Повернення матеріалів справи на доопрацювання означає лише одне, а саме те, що справу не буде розглянуто в 3-місячний строк, а отже суд не зможе накласти на особу штраф. 


Ми рішуче рекомендуємо дотримуватися встановлених урядом обмежень карантину. Але водночас розуміємо наскільки протиправно подекуди можуть діяти посадові особи органів влади. Тому,  якщо у Вас виникли питання щодо процедури оформлення протоколу, потрібна допомога адвоката в оскарженні протоколу в суді для скасування штрафу, зателефонуйте до нас, або скористайтеся кнопкою зворотнього зв’язку. Будьте з нами і вирішуйте свої питання легко!

Доводимо справу до кінця Завжди на зв’язку  Значний досвід Помірна ціна

(093) 783-06-73
(096) 283-90-84


Замовити зворотній дзвінок


Підпишіться на наш інстаграм
Отримайте безкоштовну консультацію
 


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.