fbpx Відповідальність за порушення Карантину | Адвокатське Бюро «ЮРЛАЙТ»

Відповідальність за порушення Карантину

Як повернути водійські права?
21.03.2020
Як скасувати штраф за порушення Карантину?
14.04.2020

Постановою № 211 від 11 березня 2020 року Кабінет Міністрів України ввів значні обмеження для громадян України та бізнесу, пов’язані з дією карантину. Згодом постанова була доповнена новими обмеженнями, які почнуть діяти з 06 квітня 2020 року. В цій статті ми поговоримо про те, які саме карантинні обмеження діють та яка відповідальність настає в разі їх порушення.


Карантинні обмеження для громадян

1) Заборонено перебування в громадських місцях без вдягнутих засобів індивідуального захисту: захисної маски або респіратора.
Звертаємо увагу, що маска має бути вдягнутою: не опущеною на підборіддя, не в кишені, не в руці, а саме вдягнутою – правильно зафіксованою на обличчі. Цікаво, що конкретних вимог до масок немає, а навіть дозволяється користування масками, що  виготовлені самостійно. Отже, перебування в громадському місці в “саморобній” масці не вважається порушенням. Враховуючи відсутність захисних масок в продажі, а за наявності в продажі – їх високу вартість, цілком ймовірно, що застосування “саморобних” масок буде поширеним явищем в нашій країні.
Проблемним також є питання відсутності законодавчого регулювання  визначення поняття “громадське місце”. Вказаний недолік законодавчого регулювання може бути причиною виникнення безлічі спірних ситуацій та уникнення адміністративної відповідальності.


2) Заборонено переміщення у кількості більше ніж 2 (дві) особи.
Виходить заборонено переміщення трьох і більше осіб одною групою. Вказана заборона не стосується дітей, яким не виповнилось 14 років. Для прикладу: перебування на вулиці батька, матері та їх 6-річної дитини не вважається порушенням.
Оскільки не вказано, що переміщення забороняється на вулиці, заборона стосується як вулиці так і приміщень: супермаркети, магазини, аптеки тощо. 


3) Заборонено відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон.
Вказана заборона не поширюється на громадян, які вигулюють своїх домашніх тварин. Однак вигулювання тварини допускається виключно однією особою. Наприклад, в разі вигулювання тварини у парку двома особами, одну з цих осіб буде притягнуто до адміністративної відповідальності – накладено штраф.
Також вказана заборона не стосується громадян, які виконують свої службові обов’язки, простіше кажучи “працюють” на вказаних територіях.


4) Заборонено відвідування спортивних та дитячих майданчиків. 


5) Заборонено перебування в громадських місцях дітей, які не досягли 14 років, без супроводу дорослих.


6) Заборонено відвідування школярами, студентами навчальних закладів. 


7) Заборонено перебування на вулиці без документів, що посвідчують особу.


Карантинні обмеження для бізнесу

1) Заборонено регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, зокрема пасажирські перевезення на міських автобусних маршрутах.


2) Заборонено роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення.
Вказана заборона не поширюється на такі види діяльності:

– торгівля продуктами харчування, пальним, деталями та приладдям для транспортних засобів та сільськогосподарської техніки;
– торгівля засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, технічними та іншими засобами реабілітації, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом, добовим молодняком свійської птиці;
– торгівля засобами зв’язку та телекомунікацій, в тому числі мобільними телефонами, смартфонами, планшетами, ноутбуками та іншими товарами, що відтворюють та передають інформацію, в спеціалізованих магазинах, які обов’язково повинні мати прямі контракти з операторами зв’язку;
– торговельна діяльність та діяльності з надання послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень;
–  надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей;
– медична практика, ветеринарна практика, діяльність з виготовлення технічних та інших засобів реабілітації;
– діяльність автозаправних комплексів, діяльності з продажу, надання в оренду, технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, періодичних випробувань автотранспортних засобів на предмет дорожньої безпеки, сертифікації транспортних засобів, їх частин та обладнання, технічного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій;
– діяльність з підключення споживачів до Інтернету, поповнення рахунків мобільного зв’язку, сплати комунальних послуг та послуг доступу до Інтернету;
– діяльність з ремонту офісної та комп’ютерної техніки, устаткування, приладдя, побутових виробів і предметів особистого вжитку, об’єктів поштового зв’язку, кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг.
З іншими діючими під час карантину заборонами для бізнесу, можете ознайомитися 
на офіційному сайті Кабінету Міністрів України за цим посиланням. ВАЖЛИВО: Суб’єкти господарювання, що здійснюють дозволені види діяльності зобов’язані забезпечити персонал та відвідувачів засобами індивідуального захисту (захисні маски, респіратори) та дотримання ними санітарних та протиепідемічних заходів.


Відповідальність за порушення правил карантину

За порушення правил карантину настає адміністративна відповідальність. Відповідальність за порушення правил карантину передбачена ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (надалі – КУпАП). Згідно ст. 44-3 КУпАП порушення правил щодо карантину людей, санітарно-протиепідемічних правил і норм тягне накладення штрафу:
– на громадянвід 17 000 до 34 000 грн.
– на посадових осіб
 – від 34 000 до 170 000 грн.
В протоколі розмір штрафу не вказується. Конкретний розмір штрафу визначає суд. При визначенні розміру штрафу враховується особа порушника, ступінь його вини, характер правопорушення, майновий стан особи, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність.
Штраф накладається в наступному порядку: уповноважена службова особа після виявлення порушення складає протокол про адміністративне правопорушення. Перед складанням протоколу службова особа зобов’язана роз’яснити особі щодо якої складається протокол, її права передбачені Конституцією України та КУпАП. В протоколі описується суть вчиненого провопорушення, вказується особа порушника та інші дані. Після оформлення протоколу його надають на підписання особі. Після цього протокол разом із зібраними по справі доказами надсилається до суду, який вирішує питання про винуватість особи. За результатами розгляду адмінматеріалу, суд приймає одне з таких рішень:
– про визнання особи винною у вчиненні адміністративного правопорушення та накладення штрафу;
– про направлення матеріалів справи на доопрацювання;
– про закриття провадження у справі на підставі ст. 247 КУпАП.


При оформленні протоколу, службові особи досить часто порушують вимоги чинного законодавства, що є підставою для визнання протоколу недопустимим доказом винуватості особи, і як наслідком – закриття провадження по справі. Також, оформляючи протоколи, службові особи допускаються численних помилок, що є підставою для повернення матеріалів справи на доопрацювання. Повернення матеріалів справи на доопрацювання означає лише одне, а саме те, що справу не буде розглянуто в 3-місячний строк, а отже суд не зможе накласти на особу штраф. 


Ми рішуче рекомендуємо дотримуватися встановлених урядом обмежень карантину. Але водночас розуміємо наскільки протиправно подекуди можуть діяти посадові особи органів влади. Тому,  якщо у Вас виникли питання щодо процедури оформлення протоколу, потрібна допомога адвоката в оскарженні протоколу в суді для скасування штрафу, зателефонуйте до нас, або скористайтеся кнопкою зворотнього зв’язку. Будьте з нами і вирішуйте свої питання легко!

Доводимо справу до кінця Завжди на зв’язку  Значний досвід Помірна ціна

(093) 783-06-73
(096) 283-90-84


Замовити зворотній дзвінок


Підпишіться на наш інстаграм
Отримайте безкоштовну консультацію
 


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.